Haber

Buca Belediyesi Meclis Üyesi Levent Çizmeli, Hipodrom Gelirlerinin Buca Belediyesi’ne bırakılmasını istedi

Buca Kent Konseyi’nin Mayıs ayı olağan toplantısı yapıldı. Buca Belediyesi Meclis Üyesi Levent Çizmeli, Şirinyer Hipodromu’nun gelirlerinin Buca Belediyesi’ne bırakılması için çağrıda bulundu.

Buca Belediye Meclisi’nin bugünkü toplantısının temenni ve temenniler bölümünde konuşan CHP’li Levent Çizmeli, Hipodrom gelirlerinin Buca Belediyesi’ne bırakılması için çağrıda bulundu. Çizmeli, bu durumu kabullenemeyeceğini belirterek, “Benim için çok zor. Bu konuyu daha önce meclisimizde tartıştık. Ancak bir sonuca varılmadı. Bugün itibariyle konuyu gündeme getirmek istiyorum.” Belediyemizin hipodrom gelirlerini yasal ya da başka bir şekilde bunu yapan birileri tarafından alıyor. Bu sorun çözülene kadar her mecliste bu konuyu gündeme getireceğim” dedi.

BAŞKAN KILIÇ ÇİZMELİ’YE HAKKI VERİYOR

Meclis üyesi Çizmeli’nin konuşmasının ardından konuya ilişkin görüşlerini dile getiren Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, Çizmeli’nin sözlerine katıldığını belirterek, “Hidroyolun temizliğinden, bakımına kadar tüm yükü ilçe belediyelerinin sırtında. “Bütçe olmasına rağmen sonuçta burada bütün aksilikleri ilçe belediyesi çekiyor. Maalesef 2009 yılında çıkarılan bir yasa ile ilçe belediyelerinin gelirleri çok düşük bir noktaya getirildi. Ben belediye başkanı iken bu konuda yedi ilçe belediyesi ile birlikte çalıştık. Maalesef bir sonuç alamadık.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu