Haber

Burak Yılmaz’dan Beşiktaş açıklaması: Keşke gelmeseydim

Beşiktaş’ta sezona Şenol Güneş’in asistanı olarak başlayan, 7. haftada Güneş’in istifasının ardından teknik sorumlu olan ve takımın başında 4 maç oynadıktan sonra kulüpten ayrılan Burak Yılmaz, siyah beyazlılarda yaşadığı sorunlarla ilgili açıklamalarda bulundu. ve beyaz takım.

Milliyet’ten Atilla Gökçe’ye konuşan Yılmaz, Eric Bailly kriziyle ilgili olarak, “Hemen tepki vermek hata olabilirdi. Ertesi gün sorun çözüldü. Barış sağlandı. Ama o günkü davranışımdan pişman değilim.”

‘ŞENOL HOCA’NIN GERİLİM VE SİNİR DURUMLARI’

Beşiktaş’ın beklemediği durumlarla karşılaştığını belirten Yılmaz, “Teknik Direktörümüz Şenol’un gergin ve sinirli hali, oyuncularla ve bizimle konuşurken seçtiği ses tonu beni çok şaşırttı. Bu deneyimleri repertuvarımda tutacağım. Ama beni zorlayan şeyler de var: Sayın Başkan’la konuşurken para meseleleri söz konusu olduğunda ben Beşiktaş’ın yanındayım.” “Böyle bir işleme girmeyeceğimi söyledim. Ancak Hırvat yardımcılarıma hak ettikleri ücreti vermelerini talep ettim. Buradan kendilerine teşekkür ediyorum. Özetle gizliden ‘Keşke gelmeseydim’ diyorum. Ama Beşiktaş’tan kaçamadım.”

Rıza Çalımbay’ın kendisinden sonra atanması hakkında konuşan Burak Yılmaz, “Başkanımız Ahmet Parıltı Çebi ile görüşmeyi tamamladıktan sonra kulüpten ayrılırken İstek antrenörünün 5 dakika içinde geldiğini öğrendim. Bu tür durumlara alışmak gerekiyor. , Bilmiyordum.” söz konusu.

‘ÖDEME YAPILMADIĞINDA ACILARININ DEVAM ETTİĞİNİ SÖYLEDİ’

Vincent Aboubakar’ın meselesine de değinen Burak Yılmaz, “Araştırdığımda Kamerunlu forvetimizin 4 ayda alacaklarının ödenmesinde ısrar ettiğini öğrendim. Ödeme yapılmadığında acının devam ettiğini ancak ödeme yapılmadığını söylediler. Bilimi ortaya koyarak dedikodu yapmak istemiyorum. Bunu Beşiktaş yöneticilerine bırakıyorum.”

‘ÇAĞRI DİKKAT ÇEKİYORDU’

Futbolcuların sorumluluk duygusunun eksik olduğunu belirten Burak Yılmaz, “Futbolcular arasında inanılmaz bir özensizlik vardı. Ülkesinden misafir olan yabancı oyuncumuz o gün antrenmana gidemedi ve kafeteryada oturamadı. . İsteksiz ve isteksiz çalışanlar da vardı.”

‘HAMİT ALTINTOP ARADI, GÖRÜŞECEĞİZ’

Bundan sonra yardımcı antrenör olarak görev yapmayacağını belirten Burak Yılmaz, sözlerini şu ifadelerle tamamladı:

“Şu anda A antrenör lisansım var. Gelecek sene UEFA Pro Lisansını alacağım. Şimdi dinleniyorum ve futbolun teorik yönlerini okuyarak analizler yapıyorum. Yalnız olmadığımı bana hissettiren biri de var. TFF Milli Gruplar Müdürü Hamit Altıntop aradı, görüşeceğiz.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu