Haber

İnce ve Ogan’dan Kılıçdaroğlu’na destek

Adıyaman’da Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik sözlü taciz olayları, cumhurbaşkanlığı yarışındaki iki rakibi tarafından kınandı.

İlk olarak CET İttifakı Başkan adayı Sinan Ogan olaylara tepki göstererek Twitter hesabından bir açıklama yaptı. Ogan, “Halkımızın aşırı derecede kutuplaştığı, nefret dilinin inşa edildiği bir toplum haline geldik. Bu dili tekrar ahlaki bir siyaset diline çevireceğiz.

Ogan’ın ardından Vatan Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce de yaptığı paylaşımda, “Adıyaman’da Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik yapılan provokatif eylemleri doğru bulmuyor ve kınıyorum. Unutmayalım savaşa değil seçime giriyoruz. . Bu süreç korkakça değil, cesurca ilerlemeli.”

Bayramın ilk gününü depremden en çok etkilenen illerden biri olan Adıyaman’a adayan Kılıçdaroğlu, depremde hayatını kaybedenlerin mezarlarını ziyaret ederken bir kişinin sözlü taciziyle karşılaştı. Söze konu olan kişi, namaza katılan Kılıçdaroğlu’na, “Bu Fatiha okumayı bilmiyor, neden Fatiha okutursun?” ağladı. Bağıran kişi, çevredekiler tarafından uzaklaştırıldı.

Olayın ardından sosyal medyadan açıklama yapan Kılıçdaroğlu, “Mezarlıktaki yaslı her şeyi söyler ve yapar, ona acı vermek gerekir. Bugün bunları konuşmayalım, kayıplarımızı doğru hatırlayalım. Lütfen. o kişiyi ifşa edecek bir şey yapmayın, bilhassa sosyal medyada sorumlu davranalım. Hakkım varsa helalim, ettim” dedi.

CHP liderinin daha sonra türbe ziyareti sırasında bir grup tarafından protesto edilmesi üzerine sosyal medyaya yansıyan görüntülerde, Kılıçdaroğlu’nu yuhaladığı belirtilen grup ile partililer arasında arbede yaşandı.

DW/GY, Birleşik Krallık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu