Ekonomi

VİOP’ta endeks kontratı haftaya düşüşle başladı

Açılış seansında Şubat vadeli işlem sözleşmesi, bir önceki normal seans kapanışının yüzde 0,1 altında 5.561,75’ten işlem gördü.

Cuma günü satış ağırlıklı bir seyir izleyen endeks kontratı, normal seansı önceki kapanışının yüzde 1 altında 5.567,25 puandan kapattı. Endeks kontratı akşam seansında düşüşünü sürdürerek 5.562,50 puana geriledi.

Analistler, küresel piyasaların yeni haftaya ABD Merkez Bankası’nın (Fed) nihai faiz oranını beklenenden daha yüksek bir noktada belirleyeceği fiyatlaması ile negatif bir seyirle başladığını belirtirken, hafta boyunca izlenecek yoğun makroekonomik veri takvimine dikkat çekti. piyasalarda oynaklığı artırması bekleniyor.

Analistler, Fed’in para piyasalarındaki fiyatlamalarda faiz oranlarını 75 baz puan artıracağının kesin olduğunu, Mart, Mayıs ve Haziran aylarındaki toplantılarında ise artışların 25’er baz puan olması beklendiğini söyledi.

Analistler, bugün iç piyasada ekonomik güven endeksi ve dış ticaret dengesinin, ABD’deki güçlü mal siparişlerinin, bekleyen konut satışlarının ve Dallas Fed imalat sanayi endeksinin takip edileceğini vurgulayarak teknik olarak 5.550 ve 5.500 seviyelerini takviye, 5.600 ve 5.600 ve Endeks sözleşmesinde 5.700 puan. Direniş pozisyonunda olduğunu kaydetti.

demirozuhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu