Haber

Babacan, Erdoğan’ın lakabına fotoğraf ve grafiklerle yanıt verdi

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, kendisine ‘Bebecan’ lakabını takan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a fotoğraf ve grafik paylaşarak yanıt verdi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, bugün partisinin Afyonkarahisar mitinginde DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ı hedef aldı. IMF Başkanı ile yaptıkları görüşmeyi hatırlatan Erdoğan, Babacan’ı ‘Bebecan’ olarak niteledi. Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

‘Bu kardeşiniz başbakan olunca Davos’ta IMF lideriyle görüşeceğiz. Şu anda masanın etrafında başka biri daha vardı. O zamanlar ekonomi ile ilgileniyordu. Biz de ona bu görevi verdik. Kim olduğunu anladın mı? Yanımdaydım IMF başkanına dedim ki ‘Sen adamlarını gönderiyorsun, bu adamlar geliyor, bizden taksit alıyorlar mı? alıyor. Taksit alırsın ama Türkiye’yi yönetemezsin. Türkiye’yi ben yönetiyorum.’ Kim bizimleydi? Bebecan… Şimdi atıyor. Vay zavallı.’

Babacan’dan yanıt

Uzun yıllar AK Parti hükümetlerinde ekonomi yönetiminden sorumlu olan Babacan, Erdoğan’ın ‘Bebecan’ sözüne sosyal medya hesabından yanıt verdi.

babacan, ‘Genç arkadaşlarım, yaşınızdan dolayı size lakap takarak itibarsızlaştırmaya çalışanlar olabilir; Onlara en iyi cevabınız yaptığınız iş olacaktır. Bana “Bebecan” diyenler hala çağımızın ekonomik mirasıyla gurur duyuyorlar. Ritüelimiz grafiktir, kelimelere gerek yoktur.ifadeleri kullandı.

Babacan, Türkiye’nin IMF’ye olan borcunun son taksitini ödediği 2013 yılında çekilmiş bir fotoğrafını ve Türkiye’nin 2002 yılı kişi başı gelirini gösteren tabloyu ekledi. reddetmek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu