Haber

Zonguldak’ta bir kişiyi silahlı kavgada öldüren sanığa 18 yıl 9 ay hapis cezası verildi.

Zonguldak’ta bir kişinin öldüğü silahlı kavga nedeniyle tutuklu yargılanan sanık 18 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Tutuklu sanık CY (64), 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki karar duruşmasına Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Salonda, merhum Serkan Albayoğlu’nun (42) yakınları ile tarafların avukatları da hazır bulundu.

Cumhuriyet savcısı mütalaasıyla CY’nin haksız tahrikle kasten öldürme ve öldürmeye teşebbüs suçlarından cezalandırılmasını, diğer sanık AA’nın ise azmettirme suçundan beraatini talep etti.

Tanımadığı 2 kişinin saldırısına uğradığını öne süren CY, kimseyi kasten vuracak durumda olmadığını, yaşananlardan pişman olduğunu söyleyerek beraatini istedi.

CY aracının içine ve dışına ateş açtığı için mahkeme meşru müdafaa hükümlerini uygulamadı.

Sanıklara “haksız tahrik altında kasten öldürme” suçundan 12 yıl 6 ay, “kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan kurul, AA’nın beraatine karar verdi.

Etkinlik

24 Haziran 2022’de Perşembe ilçesine bağlı Merkez İlçe’de CY ile Serkan Albayoğlu ve AO (38) arasında çıkan tartışma kavgaya dönüştü. CY’nin açtığı ateş sonucu Albayoğlu hayatını kaybederken, AO yaralandı. Olay yerinden otomobiliyle kaçan CY ve beraberindeki AA (25) gözaltına alındı.

Adliyeye sevk edilen zanlılardan CY çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, AA adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu